Як правильно садити газонну траву

07 Ноября 2018

item_13_outsideView_02.jpg

Доглянута зелена галявина є мрією кожного власника заміської ділянки. Деякі господарі, щоб здійснити цю мрію, купують рулонний газон, інші ж вважають, що краще садити газонну траву своїми руками. Рулонний газон безумовно володіє певними перевагами у порівнянні з посадженим вручну, наприклад, він підходить для вертикального озеленення, а також не вимагає багато сил і часу, купивши готову рулонну траву, вам не потрібно садити насіння самостійно, а потім довго чекати, коли ж виросте гарний газон.

item_13_outsideView_03.jpg

Якщо ж ви віддаєте перевагу посівним газонним покриттям, то перед тим як садити суміш, вам потрібно детально вивчити, як правильно підготувати ґрунт до посіву, як посадити травосуміш, а також як доглядати і як часто поливати ділянку після посіву.

Посів газонної трави проходить у кілька етапів:

 • підготовка ґрунту – це найскладніший етап, адже складажться із ретельного перекопування землі, видалення бур`янів, каменів, коренів та іншого сміття, а також внесення мінеральних добрив;
 • вирівнювання ґрунту – для цього процесу знадобиться спеціальний садовий коток або великі граблі;
 • вибір часу посіву – оптимально посадити травосуміші навесні або ранньою осінню;
 • вибір насіння – для ідеального газонного покриття варто вибрати суміш з декількох трав з різними характеристиками;планування ділянки – домогтися однорідності трав`яного покриву буде
 • простіше, якщо заздалегідь розділити ділянку на квадрати, а суміш – на рівномірні порції, і кожну частину ділянки засівати окремо.
 • посів травосуміші – перед посівом необхідно змішати насіння з піском (оптимальна пропорція 1:3), і отриману суміш посіяти у двох напрямках, спочатку вздовж, потім упоперек ділянки.
 • полив – верхній шар землі має бути добре зволожений, тому не забувайте регулярно поливати ділянку, однак не перестарайтеся.

Яку траву посадити вдома, на дачі, в саду, на ділянці

Плануючи ландшафтний дизайн присадибної ділянки, ви, напевно, міркували про те, як правильно вибрати травосуміш, яку траву краще посадити під деревами, а яку посіяти на відкритій ділянці газону.
Якщо ви хочете стати власником ідеальної зеленої галявини, варто бути якомога вимогливішим  до сортів травосумішей. Оптимальним варіантом буде така суміш, де використані довголітні декоративні рослини, стійкі до змін клімату та механічних пошкоджень. Жодна з трав не поєднує в собі всіх цих якостей, саме тому важливо правильно вибрати травосуміш для майбутнього газону.
Створюючи галявину, рекомендуємо хоча б у загальних рисах вивчити біологічні особливості різних трав, адже зовнішній вигляд вашого газонного покриття буде безпосередньо залежати від типу кущення:

 • рихлокущові рослини (костриця лучна, райграс) утворюють травостій досить високої щільності, вони застосовуються для створення партерного, універсального і мавританського газонів;
 • кореневищні трави (тонконіг звичайний, костриця червона) одні з найбільш довголітніх, тому використовуються для посадки універсального і партерного газонного покриття;
 • кореневищно-рихлокущові рослини (мітлиця тонка, тонконіг лучний) мають густий і пружний травостій, тому зазвичай використовуються для створення спортивного газонного покриття;
 • щільнокущові рослини (білоус, костриця овеча) мають дуже високу щільність травостою, тому найчастіше застосовуються тільки для створення посухостійких травосумішей.

Коли краще садити газон

Фахівці з ландшафту одноголосно стверджують, що оптимальним часом для посіву газону є квітень-травень і вересень, проте далеко не всі садівники дотримуються цих термінів, тому деякі з них стикаються з поганою схожістю. Спробуймо разом розібратися, коли можна і потрібно садити газон, щоб газонна трава найкраще прижилася, – навесні, восени чи влітку, і як правильно висаджувати насіння, щоб досягти максимальної схожості.
Рекомендації щодо поліпшення схожості насіння:

 • підготовку ґрунту необхідно провести заздалегідь, перед посівом майданчик повинен постояти 2 тижні, щоб ґрунт трохи осів;швидкому сходженню насіння сприяє волога в ґрунті, тому
 • найсприятливішим періодом для засіву є весна;
 • якщо сіяти насіння влітку, особливо в суху погоду, обов`язково необхідно налагодити безперебійну систему поливу;
 • не варто відкладати посів суміші далі середини вересня, інакше трава може не встигнути зійти до перших заморозків;
 • не варто переборщувати з добривами, особливо у спекотну погоду, інакше є ризик, що коріння просто згниє;
 • полив варто проводити способом дощування, особливо актуальне це правило в перші тижні після посіву.
item_13_outsideView_01.jpg

Специальное предложение для ландшафтных дизайнеров и компаний, цена от 50 грн

Заказать

Специальное предложение для ландшафтных дизайнеров и компаний

Цена от 60 грн

Поля, отмеченные * обязательны к заполнению

ООО “Днепр-Газон”