Як правильно вперше стригти газон

04 Ноября 2018

item_12_outsideView_01.jpg

Присадибна ділянка повинна мати акуратний вигляд і густий трав`яний покрив насиченого кольору. Перший покіс газону відіграє важливу роль у його подальшій «долі». Важливо залишити траві оптимальну висоту, при якій коріння рослин буде отримувати достатньо сонячного світла, а галявина виглядатиме однорідно і доглянуто.

item_12_outsideView_02.jpg

Основне питання, яке цікавить власників ділянок: коли стригти газон вперше? Оптимально перший покіс проводити, коли висота трави досягла 8-10 сантиметрів. Зібравшись косити газон вперше, необхідно дочекатися сухої погоди й упевнитися, що трав`яний покрив достатньо високий. Перед стрижкою переконайтеся у вологості ґрунту, інакше газонокосарка висмикне ще незміцнілі травинки. Скошену траву не можна залишати на ділянці після косовиці, щоб вона не почала там гнити.

Після першого покосу стригти газон потрібно досить часто: в середньому раз на 5-10 днів. Для стрижки ідеально підійдуть часові рамки – квітень-жовтень. Висота трави буде орієнтиром: її необхідно косити, коли перевищена оптимальна для газонного покриття висота (10 см).

Красивий ландшафтний дизайн створюється завдяки регулярній стрижці: необхідно правильно стригти газон, виконуючи прості рекомендації, наведені нижче. У період активного росту рослин покіс слід проводити приблизно один раз на тиждень. При стрижці влітку частіше одного разу на тиждень є ризик втратити велику кількість трави і, як наслідок, отримати залисини на галявині. Якщо висота газону стала вище допустимих показників, не поспішайте братися за газонокосарку. Насамперед необхідно обрізати кінчики рослин, почекати кілька днів, підстригти траву трохи коротше і тільки після цього скористатися технікою і привести трав`яний покрив на ділянці в належний вигляд.

Чим саме стригти газон – вирішувати вам, сьогодні є з чого вибрати:

  • тример ‒ легкий мобільний прилад, за допомогою якого зручно зрізати невисоку траву, зокрема у важкодоступних місцях;
  • садові ножиці – зручний і доступний інструмент, з яким впорається навіть садівник-новачок. Завдяки садовим ножицям, вам підкоряться навіть найбільш важкодоступні місця;
  • газонокосарка – мрія кожного натхненного садівника. Ціни на них можуть «кусатися», але їх переваги перед іншими видами інструментів очевидні;
  • коса ‒ дешево і сердито. Новачкам краще не користуватися цим інструментом, адже роботи буде багато, а ось результат навряд чи потішить, створити рівний і красивий газон за допомогою коси непідготовленій людині не вдасться.

Тільки в тому разі, якщо трава підстрижена правильно, галявина виглядає доглянутою і акуратною. Хочете правильно стригти газон – виконуйте кілька рекомендацій: першим проходом косарки прибирають траву на протилежних краях ділянки, а далі йдуть паралельними смугами вздовж (смуги перпендикулярні до двох країв, які були скошені спочатку). Щоб покриття було однорівневим, необхідно кожного разу змінювати напрям руху газонокосарки.

Коли востаннє стригти газон перед зимою

Влітку косити газонне покриття необхідно досить часто, з початком вересня земля остигає і ріст трави уповільнюється, догляду за газоном, а саме стрижці, в цей період можна приділяти менше часу, але повністю без косовиці залишити ділянку не можна. Стрижка газону перед зимовим сезоном повинна бути здійснена обов`язково, інакше рослини замерзнуть і опустяться, і тоді з приходом тепла молодим паросткам буде важко через них пробитися.

Востаннє перед зимою косити газонну траву рекомендують за 14 днів до заморозків.

item_12_outsideView_03.jpg

Специальное предложение для ландшафтных дизайнеров и компаний, цена от 50 грн

Заказать

Специальное предложение для ландшафтных дизайнеров и компаний

Цена от 60 грн

Поля, отмеченные * обязательны к заполнению

ООО “Днепр-Газон”