Як сіяти газонну траву

04 Ноября 2018

item_10_outsideView_03.jpg

Неможливо уявити красивий присадибна ділянка без густий зеленої галявини. Як правило, вона не просто доповнює загальний ландшафтний дизайн саду, але і є місцем відпочинку всієї сім`ї. Кожен хто планує облаштувати на ділянці газон, в мріях бачить густий зелений килим, який рівномірним шаром покриває землю. На ділі ж недосвідченому садівникові досить складно домогтися ідеального трав`яного покриву на своїй ділянці, адже якщо не знати, як і чим правильно сіяти газонну траву своїми руками, галявина сяятиме лисинами і бур`янами.

item_10_outsideView_01.jpg

Якщо ви вирішили засіяти газон травою вручну, і хочете, щоб вона прижилася і встигла сформувати хорошу міцну дернину, то перед тим як безпосередньо сіяти газон, необхідно врахувати час на підготовку грунту і на проростання газонної трави, - в середньому ці роботи зазвичай займають 4 6 тижнів. Засів і пророщування газону обов`язково закінчити до перших заморозків, тому приступати до робіт найкраще в період з травня по вересень.

Як правильно посіяти газон своїми руками

Якщо ви вирішили посіяти газон на ділянці або в саду, першим етапом робіт завжди є підготовка грунту для майбутнього газону. Для цього необхідно ретельно вирівняти поверхню грунту, усунути всі ямки і горбки, інакше згодом такі нерівності приведуть до вимокання трави і можуть ускладнити роботу газонокосарки. Крім того, необхідно позбутися від бур`янів. На сьогодні існує кілька методів знищення бур`янів, найбільш популярними є:

 • новий грунт - знімається 30 см старого грунту і далі шарами викладається щебінь, пісок і чорнозем;
 • мульчування - бур`яни позбавляють світла, прикривши грунт визріли компостом або подрібненої корою;
 • гербіциди - сміттєві рослини обробляються в період активного росту, і через 3-4 тижні вони повністю гинуть.

Наступним етапом підготовки до посіву травосуміші є удобрення грунту. Час виконання цих робіт зазвичай займає від 3 до 7 днів і має такі особливості:

 • глинисті ділянки грунту необхідно розпушити і внести перегній або біогумус;
 • одночасно потрібно внести мінеральний добрива: для весняного посіву більше підходять азотні добрива, а для осіннього - фосфорні;
 • грунт і добавки необхідно рівномірно розподілити по всій території ділянки, грунт повинен бути трохи розсипчастої, для цього землю треба розпушити і зволожити;
 • далі йде скористатися катком, щоб остаточно усунути ями або інші нерівності.

Після прокатки грунту краще почекати кілька днів і тільки тоді приступати до посіву насіння. Якщо ви вирішили посіяти газон в домашніх умовах без катка, не економте на кількості, тому як якщо на килимі з газонної трави залишаться лисини, то незабаром вашу галявину окупують бур`яни, і весь процес посіву на дачі необхідно буде повторювати. Зазвичай посів травосуміші займає не більше одного дня, цей процес має такі особливості:

 • сіяти насіння краще в безвітряний день;
 • насіння слід розділити на рівномірні партії і сіяти в двох напрямках: спочатку уздовж ділянки, потім поперек;
 • найкраще посіяти газон восени або навесні, коли немає спеки і грунт вологий;
 • якщо посів відбувається влітку, краще відкласти його на вечір;
 • після посіву суміші ділянку потрібно трохи розпушити, для цього добре підійдуть французькі граблі;
 • в кінці робіт ділянку слід полити з шланга з дрібним розпилювачем, але тут важливо не перестаратися.

На цьому роботи з посіву насіння добігають кінця, і якщо ви дотримувалися всіх правил, а далі забезпечили газонної траві правильний догляд, то вже зовсім скоро ваш сад прикрасить ідеальна зелена галявина.

Якщо ж ви не готові витрачати стільки зусиль на посів газонної трави вручну, то рекомендуємо вам звернутися за допомогою до фахівців і замовити готову траву в рулонах. За підсумком ви заощадите не тільки свій час і нерви, а й гроші на подальшому догляді, тому укладання рулонного трави обійдеться вам дешевше самостійного посіву суміші.

Як підсіяти газон

На жаль іноді на газонному покритті з`являються залисини, багато власників заміських будинків знайомі з цією проблемою не з чуток. Існує як мінімум два рішення цієї проблеми - можна зробити підсівши або пересіяти старе газонне покриття.

Якщо вас цікавить як досіяти газон, і яку траву сіяти, рекомендуємо звернути увагу на спеціальні ремонтні травосмеси, в які входять швидкорослі сорти. Однак будьте готові до того, що на тлі старого газонного покриття підсіяти ділянку буде кілька виділятися, наприклад, нові рослини можуть мати інший колір і структуру листа.

Якщо ж на трав`яному покриві занадто багато лисин, і ваша галявина стало більше схожа на скупчення бур`янів, підсівши швидше за все не врятує, і тоді стає актуальним питання, як пересіяти старий газон. Для вирішення цієї проблеми вам знадобиться зрізати газонний дерен, використовуючи гострий садовий інвентар, типу багнетною лопати, після чого обробити ділянку біопрепаратами та гербіцидами. Далі слід почекати деякий час, поспостерігати за ділянкою, і якщо бур`яни не з`являються, можна приступати до нового посіву травосуміші.

 

item_10_outsideView_02.jpg

Специальное предложение для ландшафтных дизайнеров и компаний, цена от 50 грн

Заказать

Специальное предложение для ландшафтных дизайнеров и компаний

Цена от 60 грн

Поля, отмеченные * обязательны к заполнению

ООО “Днепр-Газон”